جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی؛ عوارض احتمالی و هزینه آن

با این حال برخی ترجیح میدهند که در هفتههای ابتدایی تولد نوزاد خود، درمان را شروع کنند که در این صورت یک روش غیر جراحی معروف به ear molding (قالبگیری گوش) یا آتل بستن (splinting) میتواند موثر باشد. در بعضی موارد، جراح ممکن است برخی غضروفهای اضافه را برای رسیدن به فرم مورد نظر، حذف کند. کاندید مناسب برای عمل زیبایی گوش چه کسی است؟ با وجود سرپایی بودن عمل نیاز به یک همراه در مرکز و حداقل در شب اول بعد از لیپوساکشن وجود دارد. بعد از 1 الی 2 هفته به مدرسه برگردد. چرا که بینیهای گوشتی، پوست به مراتب ضخیمتری دارند. مثلا ترمیم یک بینی که در اثر تصادف دچار آسیب شده است به مراتب از صاف کردن پل روی بینی هزینه بیشتری را در بردارد. سپس، از بخیه برای تغییر شکل و یا اصلاح گوش استفاده میکند. جراحی شکم برای مردان و زنانی که از سلامتی خوبی برخوردار هستند مناسب است. عدم تقارن جزئی بعد از عمل کاملا طبیعی است و جراحی اتوپلاستی ایرادات بزرگ را برطرف میکند. اگر ساختار استخوان شما کاملاً رشد نکرده باشد یا خیلی ضعیف باشد، نمیتوانید این عمل را انجام دهید.

اما هنوز هم با وجود سرسختی سنت و جامعۀ سنتی و همچنین اقتصاد ضعیف مردم افغانستان، ترویج کلینیکهای زیبایی به عنوان یک موضوع اجتماعی جای تأمل دارد. با این حال، داشتن گوشهای برجسته و بیرونزده، بر شنوایی فرد تأثیر نمیگذارند. اگر ویژگیهای ژنتیکی یا بیماریهای خاص بر رشد غضروف گوش افراد تأثیر بگذارد، یا اگر صدمه و یا آسیبی باعث تغییر شکل گوش گردد، ممکن است باعث بیرونزدگی گوشها شود. در بعضی از بیماران نیز در ناحیه خارجی پشت گوش غضروف به میزان کافی تشکیل نشده و گوش فاقد پوست می باشد. متخصصین جراح به منظور بستن شکاف جراحی از بخیه های خارجی در ناحیه پشت گوش استفاده میکنند. در طی این روش، جراح بعد از بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی، یک سوزن را در غضروف گوش فرو میبرد تا انعطافپذیری آن را افزایش دهد. بیشتر متخصصین گوش، حلق و بینی، روش بیهوشی کامل را برای جراحی بینی به بی حسی موضعی ترجیح میدهند.

در ابتدا جراح از داروهای بیهوشی عمومی برای کودکان و از بیحسی موضعی برای بزرگسالان استفاده میکند تا فرد طی جراحی هیچ درد و یا ناراحتی را احساس نکند. پس از عمل جراحی، فرد به یک اتاق ریکاوری منتقل خواهد شد. سپتوپلاستی یک عمل جراحی برای بهبود تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجاری بینی را به دو طرف راست و چپ تقسیم میکند. بسته به اینکه از عمل جراحی بینی چه اهدافی داشته باشید؛ میتوان انواع مختلفی را برای این جراحی در نظر گرفت؛ مثلا فانتزی، نیمه فانتزی یا طبیعی. اگر یک یا هردو گوشها به دلیل آسیب دیدگی یا نقص در هنگام تولد دچار صدمه و بدشکلی شده باشد، عمل زیبایی گوش یک روش بسیار موثر برای درمان آن خواهد بود. گاهی افراد با مراجعه به پزشکان کم تجربه، شاهد نتایج نامطلوب و بعضا وحشتناک میشوند که باعث میشود مجددا مجبور به انجام یک جراحی دیگر شوند. برای خانمهای شیرده هم توصیه میشود به مدت 12 ساعت پس از جراحی زیبایی بینی از شیردادن به نوزاد خود خودداری کنند و پس از آن اقدام به شیردهی کنند.

اقدام مراقبتی دیگر، ترک سیگار به طور موقتی است. 3. چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید و دارو مصرف می نمائید، حتما در جلسه مشاوره به پزشک جراح گوش خود اطلاع دهید. اگر در ظاهر علائمی مشاهده کردید، لازم است در اولین فرصت به متخصص مراجعه نموده و آزمایشات مربوط به عملکرد کلیه ها را انجام دهید. جراحان بایستی عمل اتوپلاستی را با توجه به شرایط هر بیمار انجام داده و نهایت تلاش خود را برای ارائه نتایج طبیعی انجام دهند. در جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی به دلیل برش نواحی شکم و برداشت حجم زیاد چربی اندام و شکم ظاهر خوش فرمی به خود می گیرد و نسبت به لیپوماتیک یک روش تهاجمی برای تخلیه چربی محسوب می شود. جراحی اتوپلاستی اغلب به صورت سرپایی انجام میشود. افتادگی ابرو سبب عبوس دیده شده چهره و کوچکی چشمها میشود. جراحی بینی اغلب پس از سوختگی شدید صورت به عنوان بخشی از بازسازی کلی چهره مورد نیاز است. علاوه بر زیبایی نواقص حاصل از حوادث را برطرف می کند.

نتایج حاصل از جراحی گوش دائمی می باشد. پس از جراحی زیبایی گوش، پزشک پانسمانی را به مدت چند روز روی گوشها قرار میدهد. به گفته پژوهشگران؛ این عوامل در سطح خانواده، از طریق فشار و الگوهای رفتاری تحقیرآمیز از سوی اعضای خانواده و همسر برای انجام جراحی زیبایی ایجاد انگیزه میکند. یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار روی نتیجه نهایی لیفت صورت، مراجعه به یک کلینیک خوب و کمک گرفتن از پزشکان با تجربه و با مهارت است. هر یک از این عوامل میتوانند بر روی یک یا هر دو گوش تأثیر بگذارند. جراحی اتوپلاستی را میتوان در هر سنی، بعد از رسیدن گوش به اندازه کامل و طبیعی خود (معمولاً بعد از 5 سالگی) تا بزرگسالی انجام داد. جراح متخصص این قابلیت را دارد تا شما را برای بهترین روش جراحی جهت دست یابی به یک گوش متناسب و زیبا راهنمایی کند. 4. توجه داشته باشید که برای عمل گوش نباید هشت ساعت قبل از عمل خوراکی میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید