رایجترین جراحیهای زیبایی در جهان

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی اشاره به جراحی تغییر شکل پینا همان بخش خارجی گوش داشته و با هدف اصلاح بد فرمی یا بهبود ظاهر گوش انجام می شود. انگیزه جراحی زیبایی بینی ممکن است تغییر شکل بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. به عنوان مثال کودکی با گوش های بیرون زده ممکن است توسط هم سن و سالان اش در مهد کودک یا مدرسه مورد تمسخر قرار بگیرد. در این روش مادۀ بیحس کنندۀ لیدوکائین فقط در محل عمل که در اینجا لاله گوش است تزریق میشود. مانند هر عمل جراحی، برای این عمل هم عوارضی وجود دارد. در صورتی که پینا رشد کافی نداشته یا به کلی وجود نداشته باشد از این جراحی استفاده می شود که آن را با نام میکروتیا نیز می شناسند. پینا یا قسمت بیرونی گوش نقش بسیار کمی در قدرت شنیداری شما دارد. روش پانیکولکتومی به این صورت است که برای برداشتن پانوس یا پوست اضافی و آویزان شکم از زیر ناف، مورد استفاده قرار می گیرد.

گاهی اوقات ممکن است بیرون زدگی گوش در اکثر اعضای خانواده وجود داشته باشد ولی بدون شک این تفاوت ظاهری به صورت اتفاقی بوده و برای همه اعضای خانواده پیش نخواهد آمد. تنها تفاوتی که در این میان بین این سه روش وجود دارد این است که دردو روشFUT,FIT از هولدورهای دستی استفاده میشود . با گذشت زمان و به وجود آمدن عوامل مختلفی همچون افزایش سن و بارداری، واژن بانوان نیز مانند سایر قسمت های بدن دچار تغییرات و دگرگونی هایی می شود که این تغییرات برای آن ها خوشایند نیست و گاهی باعث افسردگی و کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی، زیبایی واژن دور از ذهن نیست و به کمک جراحی های زیبایی واژن می توان به شکل مطلوبی از اندام تناسلی رسید. اما جراحی زیبایی واژن چیست و چه خطرات و مزایایی دارد؟ یکی دیگر از جراحی هایی رایجی که بر صورت مردان انجام می شود، جراحی پلک است. جراحی ای برای صاف کردن گوش های بیرون زده است که در آن گوش به سر متصل می گردد. همین بیرون زدگی می توند باعث تشویش و پریشانی های روانی شود. اما یکی از مهمترین ویژگی های آن برطرف کردن مشکلات تنفسی و آسان کردن تنفس است.

در صورتی که بینی توسط فردی کم تجربه یا نابلد عمل شود، ممکن است باعث ایجاد ناهنجاری ها یا مشکلات تنفسی شود یا اینکه فرم دلخواه داوطلب شکل نگیرد. این مشکل فقط برای کودکان نبوده و گاهی اوقات ممکن است بزرگسالان را نیز در زندگی روزمره شان با احساس تشویش و ناآرامی روبرو کند. رینوپلاستی و یا همان جراحی بینی عملی است برای بهبودی ظاهر و عملکرد بینی، و این روش برای بینی های کج، بینی های بسیار بزرگ و در مواردی رفع مشکلات تنفسی انجام می شود. مهمترین ایراد است. این افراد غالبا شب ها به سختی و با دهان باز تنفس می کنند که باعث بدخوابی و خشکی دهان می گردد. بدیهی است که با این کار لالۀ گوش بی حس میشود و بیمار دردی را متوجه نخواهد بود اما داروی تزریقی فقط درد را از بین برده است ولی اضطراب بیمار به قوت خود باقی است. بلافاصله پس از انجام لیفت گردن میتوان متوجه تغییرات شد.

زمانی که گوش ها بیش از حد بزرگ باشد از این نوع جراحی استفاده می شود و طی آن پینای گوش کوچک خواهد شد. برای دوباره سازی بافت واژن و جراحی ترمیمی واژن بایستی بدانیم براساس سن بیمار و شرایط فیزیولوژیکی و میزان زایمان ها و ژنتیک بافت (بررسی میزان شلی واژن) تصمیم می گیریم. بدیهی است که در این حالت علاوه بر اینکه بیمار دردی ندارد اضطراب و استرسی را نیز متحمل نمیشود. نام این جراحی نیز میکروتیا است. در این راستا بهتر است با یک دندان پزشک مجرب صحبت کنید زیرا این افراد با دانش بالای خود بیشتر از دیگران قادرند تا به شما در انتخاب یک جراح مناسب مشاوره بدهند. شاید فکر کنید جراحی این نوع بینی به علت بافت نرمتری که دارد راحتتر از بینی استخوانی باشد. از جمله عوارض این نوع جراحی نیز می تواند درد، خونریزی، تورم، عدم تقارن و هم شکلی گوش ها، بی حسی موقتی ناحیه گوس، عفونت و ماندگاری جای زخم باشد.

این روانشناس، نارضایتی از وضعیت موجود، تصویر بدنی منفی، کمالگرایی، اختلالات روانشناختی از قبیل بدریختانگاری، نداشتن اعتماد به نفس را از دلایل تمایل جوانان به این نوع جراحیهای زیبایی میخواند. برای اینکه نتیجه عمل جراحی موفقیت آمیز باشد بهتر است این عمل جراحی بعد از رشد کامل کودک و گوش صورت گیرد. به این منظور نیاز است زیر سرتان بالشی بگذارید تا سرتان بالاتر از شانه ها باشد. آسیب دیدگی و حادثه: گاهی اوقات بیرون زدگی گوش ها به خاطر حادثه ای است که برای گوش ها اتفاق افتاده است. حتی ممکن است فرد برای نمایان نبودن این مشکل همیشه از گذاشتن کلاه یا هدبند خودداری کند. علت استفاده از این تکنیک در کودکی این است که با گذشت 6 ماهگی دیگر غضروف گوش سفت شده و تغییر فرم آن را کاری سخت و غیر ممکن می سازد. طی این عمل ممکن است ناف حرکت داده شود و به قسمتی وصل میشود که ظاهر آن طبیعی جلوه کند.

دیدگاهتان را بنویسید