سوالات رایج جراحی بینی

داشتن یک بینی بدون هیچ ناهنجاری و وجود تناسب در سایز و اندازه ی آن با بقیه اعضای چهره، توازن خیلی خوبی به چهره شما می دهد. داشتن چهره ی زیبا و متناسب، بدون هیچ ناهنجاری باعث ایجاد اعتماد به نفس خوبی در شما می شود. باعث می شود، با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حاضر شوید، با دیگران در ارتباط باشید و فعالیت های اجتماعی خود را انجام دهید، همچنین این فاکتور در انتخاب همسر نیز می تواند به شما کمک شایانی بکند. بینی ما به وسیله ی سیستم مخاطی خود و حرکات مژک ها می تواند این هوا را تا حدودی تصفیه کند و سپس وارد بدن بکند. بعد از گذراندن دوره جراحی، مهم ترین دوره، دوران نقاهت است که لازم است جراح پانسمان و بانداژ را روی بخیه ها گذاشته تا از آن ها محافظت شود. اما در نهایت، این دکتر است که بعد از معاینه مشخص میکند چه نوع عملی باید انجام دهید و چقدر باید هزینه بپردازید.

دقت در محاسبه، به تجربه و ارزیابی دقیق پیش و حین عمل بستگی دارد. کلینیک دکتر تهران بیوتی دارای بیشترین سابقه در زمینه جراحی بینی در ایران است که بهترین پزشکان عمل زیبایی بینی را در تیم خود دارد. جراحی شکم یک جراحی زیبایی محسوب می شود و شامل بیمه نمی شود، اما به بسته به نوع جراح، کلینیک و بیمارستان هزینه ها متغیر است.ممکن است برخی از بیمه های تکمیلی این نوع از هزینه ها را تقبل کنند. در یک دسته بندی کلی و عمومی می توان بینی ها را به 3 دسته ی استخوانی، گوشتی و ترکیبی تقسیم کرد. اگر صورت شما را به دو قسمت چپی و راستی تقسیم کنیم، نیمی از بینی در سمت راست صورت و نیمه ی دیگر آن در سمت چپ صورت شما قرار دارد. عمل جراحی بینی بسته به نوع برش خود به دو نوع باز و بسته تقسیم می شود. سعی کنید از غذاهایی که به شکل مایع یا پوره هستند مصرف کنید.

• گوش گلکلمی که در آن به خاطر آسیبهای مکرر وارد شده به گوش، غضروف از لایه رویی آن جدا شده و با مایع پر شده و به همین خاطر تغییر شکل دائمی در آن ایجاد شده است. عمل اتوپلاستی را می توان در هر سنی، معمولا از سن حدود ۵ تا ۶ سالگی، زمانی که گوش ها به اندازه ی نهایی خود برسند، انجام داد. نامتقارن بودن بینی ممکن است، این توازن را به هم بزند. در عده ای هم آنقدر این پوست ضخیم است که به شکل گوشت دیده می شود. این بینی ها دارای بافت و غضروفی ضعیف، پوست ضخیم و غدد چربی فعال در زیر پوست هستند. به همین دلیل بینی تاثیر زیادی در ایجاد توازن در صورت شما دارد. بینی این افراد علاوه بر داشتن نوکی پهن، قوز هم دارد. با این حال او نه تنها پول زیادی را برای این عملهای جراحی هزینه کرده بلکه تا حدودی سلامتی خود را به خطر انداخته است.

چربی زیر پوست این بینی ها به قدری است که اگر با دو انگشت پوست بینی را فشار دهیم، مقداری چربی به بیرون تراوش می شود. زاویه مناسب فک به این صورت است که باید فک پایین و چانه تا راستای نوک بینی از گردن بیرون زده باشد. برای بازگرداندن عملکرد از دست رفته ، بهبود زیبایی یا زاویه سازی ، رفع آسیب یا مشکل تنفسی یا رفع جراحی قبلی ممکن است جراحی روی استخوان ها و غضروف های بینی انجام شود. خوردن میوه ها و سبزیجات قبل از عمل بینی باعث تامین ویتامین بدن می شود و شرایط بهبود بعد از عمل را با سرعت بیشتری جلو می برد. در 3 روز اول بعد از رینوپلاستی بهتر است که سر بالاتر از بدن قرار داشته باشد تا مایعات باقی مانده در بینی از داخل آن خارج شوند و به این ترتیب بهبودی بعد از جراحی سریع تر صورت گیرد.

بیشتر افراد بالغ 5 روز بعد از انجام عمل جراحی میتوانند به سر کار خود بازگردند. بسیار اتفاق می افتد که ما در طول روز در پوزیشنی قرار بگیریم که سایرین از نیم رخ ما را نگاه کنند و یا این که در خیلی از مدل های عکاسی نیاز باشد که از نیم رخ عکس بگیریم. ناهنجاری در این نوع از بینی ها معمولا در ناحیه طول دیواره های بینی و در قسمت روی بینی، بالاتر از نوک می باشد. تیرگی ناحیه تناسلی می تواند مادرزادی باشد یا به دلایل گوناگونی در طول زمان ایجاد گردد. یکی از دلایل اصلی بروز این نوع ناهنجاری در بینی می تواند عوامل ارثی باشد. در هر نوع از جراحی (زیبایی یا درمانی) نیاز به برش هایی است تا بتوان جراحی را انجام داد. ولی اگر پزشک خود را با دقت انتخاب کنید احتمال این عوارض بسیار کم خواهد شد. شاید در نگاه اول بی ربط به نظر بیاید، ولی حتما برای همه ی ما پیش آمده است که دماغمان بگیرد. در بین عمل های بینی که در بین عموم مردم رایج است و به منظور کوچک کردن بینی، گاهی افراد تمایل به افزایش فرم بینی خود دارند. گرد و خاک، دود ماشین ها، دود کارخانه ها و… همگی آلودگی های موجود در هوا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید